Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

0
323

Ziraat Bankası internet bankacılığı aracılığıyla 7/24 internet erişimine sahip herhangi bir yerden hesaplarınıza güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bütün işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden daha kolay ve daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Birçok banka işlemlerinizi, şubelere oranla daha düşük ücretlendirme ile avantajlı bir şekilde internet bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığından yararlanmak için Ziraat Bankası’ndan bir vadesiz hesabınızın olması yeterlidir.

Nasıl Şifre Alırım?

İnternet bankacılığına “www.ziraatbank.com.tr” adresinden online olarak başvuru yapabilirsiniz. Adrese giriş yaptıktan sonra açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodunu girmelisiniz. Başvuru esnasında hesap kartınızı ya da vadesiz mevduat hesabınızın tanımlı olduğu kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası internet şifresi alma talebinde bulunmanız gerekir. Bunun ardından cep telefonunuza bir onay mesajı alacaksınız. Başvuru ekranına aldığınız mesajdaki şifreyi ve diğer bilgileri yazarak internet bankacılığı şifre oluşturma işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Bu aşamadan sonra internet bankacılığı şifreniz size iletilmezse müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Müşteri hizmetleri şifrenizi belirlemeniz için yardımcı olacaktır. Bireysel internet bankacılığına güvenli bir şekilde giriş yapmak için müşteri numaranızı ve belirlediğiniz şifrenizi girmeniz gerekir. Kurumsal internet bankacılığına giriş yaparken ise müşteri numaranızı, şifrenizi ve kullanıcı adınızı girmeniz gerekmektedir.

Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası internet bankacılığı aracılığı ile işlem yapmak istiyor; ancak internet giriş şifrenizi unuttuysanız yeni şifre talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bankanın kurumsal müşterisiyseniz 0 850 220 00 00 ya da 444 00 00 telefon numaralarını arayarak yeni bir şifre oluşturma talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bankanın bireysel müşterisiyseniz bankanın web adresinden, “şifremi unuttum” butonuna tıklayıp şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bunlar faydalı olmazsa banka şubesine gidip yeni şifre talep etmelisiniz.

 

Yorum Yap